Достапни линкови

logo-print

Луис Марија де Пуч има обраќање во Македонското Собрание


Претседателот на Парламентарното собрание на Советот на Европа Луис Мариа де Пуч денеска во Скопје има обраќање пред пратениците во Собранието на Република Македонија. Тој ке се состане со претседателот на Собранието Трајко Вељаноски и премиерот Никола Груевски.
XS
SM
MD
LG