Достапни линкови

logo-print

Русија повторно побара САД да се откаже од антиракетниот штит


Руските власти соопштија дека се подготвени да започнат дијалог до САД за антиракетната заштита, доколку Вашингтон се откаже од антиракетниот штит во Европа. Портпаролот на руското Министерство за надворешни работи Андреи Нестеренко изјави дека доколку САД се откаже од намерите за антиракетен штит „ќе се создаде основа за дијалог на тема потенцијални ризици од ракетни напади“.
XS
SM
MD
LG