Достапни линкови

logo-print

Инциденти во Зелената Зона во Багдад


Двајца американци биле убиени во одвоени инциденти во добро чуваната Зелена Зона во Багдад, со што се зголемува загриженоста за безбедноста во оваа област, додека ирачките сили се подготвуваат да преземат дополнителна контрола. Едниот американски држајванин во петокот бил пронајден мртов во неговото возило во Зелената Зона, а вториот бил убиен при ракетен напад. Во Зелената Зона во Багдад, се лоцирани седиштата на повеќето странски амбасади.
XS
SM
MD
LG