Достапни линкови

logo-print

11 лица загинале во самоубствен напад во Авганистан


Во денешниот самоубиствен бомбашки напад во авганистанската провинција Хелманд загинале 11 лица. Во нападот, како што соопштија локални преставници биле повредени 15 лица. Експлозијата одекнала во близина на конвој на меѓународните и авганистанскате трупи.
XS
SM
MD
LG