Достапни линкови

please wait

No media source currently available

0:00 0:14:59 0:00

Утринска програма

Утринска програма на Радио Слободна Европа од Студиото во Скопје. Во 15 минутната програма од понеделник до петок можете да слушате вести и прилози од земјата, регионот и светот. Во голем дел емисијата е посветена на локални настани, случувања и приказни од секојдневниот живот на граѓаните во Македонија.

All programs

Up next 19:00 - 19:15 15 min

Вечерна емисија во 19 часот.
See full schedule
XS
SM
MD
LG