Достапни линкови

16x9 Image

Емил Златков

Емил Златков е дипломиран новинар кој професионално со новинарство се занимава од 2000 година. 16 години бил новинар и уредник во дневниот весник „Вест“. Извесен период работел како новинар и во дневниот весник „Дневник“, а потоа бил заменик-уредник на порталот „Њузрум“. Работел и како дописник на неколку регионални дневни весници и магазини.

Во Радио Слободна Европа е од октомври 2017 година како продуцент и новинар, а сега е уредник на дигитални медиуми.

Автор Емил Златков

Вчитај повеќе

XS
SM
MD
LG