Достапни линкови

Кој ќе биде заменет од робот?


Кој ќе биде заменет од робот?
please wait

No media source currently available

0:00 0:18:00 0:00
Директен линк

Во држава без дигитализација и документи уште се вадат на шалтер, со турканици, кој размислува за вештачка интелигенција? А ВИ го освојува светот. Комуниколот Бојан Кордалов во Зошто зборува колку се користат овие алатки, за укинување работни места, но и дали ќе „учествуваат“ во изборните кампањи.

XS
SM
MD
LG