Достапни линкови

Хајд Парк - Сè живо корпумпирано?


Сè живо корумпирано?
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00

Сè живо корпумпирано?

Граѓаните што ги анкетиравме велат дека корупција во Македонија има, најмногу во најважните институции како здравството, образованието и во судството. Дел од граѓаните велат дека дале поткуп за да побрзо да завршат некоја работа, а други пак дека пријавиле корупција. Кој е вашиот став? Имате ли лично искуство?

Погледни ги коментарите (1)

Овој форум е затворен
XS
SM
MD
LG