Достапни линкови

ВИДЕО, ФОТО: Куманово - ден потоа


Во Македонија денеска е вториот ден на национална жалост за осумтемина загинати полицајци во акцијата против вооружени лица во Куманово. Знамињата се на половина копје додека сите спортски и политички собири се откажани. Во Куманово се согледуваат материјалните штети.

Нашите репортери денеска во кумановската населба која во изминатиот викенд беше бојно поле.

Инаку, денеска во 18 часот во Скопје со свеќи во рацете, во црна и бела облека како симбол на тага по загинатите полицајци, граѓаните и активистите кои неколку денови протестираат во Скопје ќе се соберат пред владата. Најавено е дека притоа ќе соопштат единствена порака која ќе ги обединува сите, а ќе допре до политичарите кои ја водат државата.

XS
SM
MD
LG