Достапни линкови

Студентите протестираа

Вториот Студентски Марш поради најавата за државен испит, помасовен од првиот, заврши мирно и со доставени барања до Владата.


20:13 10.12.2014

Студентскиот марш од птичја перспектива

18:21 10.12.2014
18:06 10.12.2014

Марш против брзи реформи кои раѓаат слепо образование

Студентите и порачаа на Владата - Стоп за лошите реформи. Да ве интересираше квалитетот немаше да им барате партиски книшки при вработување, ќе им баравте дипломи, порача еден студент.

17:17 10.12.2014

ВИДЕО: Студентскиот протест во Скопје

Студентски отпор
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:22 0:00

Вчитај повеќе

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG