Достапни линкови

Хајд Парк - Дали на плоштадот има место за нови градби?


Хајд Парк - Дали на плоштадот има место за нови градби?
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:40 0:00

Хајд Парк - Дали на плоштадот има место за нови градби?

Дали на Плоштадот Македонија во Скопје има место за нови градби? Власта најави дека на скопскиот плоштад, на местото каде што претходно беше најавена изградба на црква, сега ќе се гради деловен објект со шпански скали. Погледнете ја анкетата и коментирајте.
XS
SM
MD
LG