Достапни линкови

ВИДЕО: Интервју со еврокомесарот Штефан Филе


Се надевам дека предлогот на Нимиц ќе даде резултат, изјави еврокомесарот за проширување Штефан Филе во интервју за Радио Слободна Европа, во кое изразува разочараност од сè уште невоспоставената Комисија за настаните од 24 декември. Добивањето датум за преговори зависи од Скопје, порача Филе.

Сега од Македонија зависи дали на самитот на ЕУ во јуни ќе добие датум за преговори за членство во Унијата. Ова во денешното интервју со Дејзи Синделар за Радио Слободна Европа го изјави еврокомесарот за проширување Штефан Филе. Целото интервју погледнете го во двете видеа.

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG