Достапни линкови

АУДИО: Интервју на Филе за РСЕ


Се надевам дека предлогот на Нимиц ќе даде резултат, изјави еврокомесарот за проширување Штефан Филе во интервју за Радио Слободна Европа, во кое изразува разочараност од сè уште невоспоставената Комисија за настаните од 24 декември. Добивањето датум за преговори зависи од Скопје, порача Филе.

XS
SM
MD
LG