Достапни линкови

Им верувате ли на медиумите?


Им верувате ли на медиумите?
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:32 0:00

Им верувате ли на медиумите?

Дали и колку граѓаните им веруваат на медиумите? Повеќето од анкетираните велат дека се помалку и веруваат на седмата сила, зошто била пристрасна кон едната или другата политичка опција. Некои, пак, велат дека медиумите ја извртуваат вистината и најчесто не го кажуваат тоа што треба, туку она што не треба.

Погледни ги коментарите (6)

Овој форум е затворен
XS
SM
MD
LG