Достапни линкови

Граѓански парламент - прашања до пратениците(ВИДЕО)


Граѓански парламент - прашања до пратениците
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:20 0:00

Граѓански парламент - прашања до пратениците

Додека во Собранието се одвиваше седница на која на дневен ред беа пратенички прашања, надвор опозицијата ги поставуваше своите прашања од собирот пред Собранието. Кој го наредил исфрлањето на новинарите од собранието на 24 декември, кога власта ќе им овозможи на новинарите да работат во интерес на народот и што планира да направи со континуираниот пад на индустриското производство и економијата во целина, беа дел од поставените прашања.
XS
SM
MD
LG