Достапни линкови

Кој ќе игра против Португалија во полуфиналето?


Poland -- Fans of Croatian national football team react as smoke billows from a grenade during the Euro 2012 football championships match Croatia vs Spain at the Gdansk Arena, 18Jun2012

Франција или Шпанија? Победникот од овој меч вечерва ( 23 Јуни ) ќе бид противник на Португалцитѕе кои ја совладаа Чешка во четвртфиналето на Европското Првенство во фудбал

Денеска во Доњецк – Украина во рамките на четвртфиналето на Европското првенство во фудбал играат Франција и Шпанија.
Шпанците не ги имаат победено французите на последни 6 турнири.
Победникот од овој меч, во полуфиналето ќе се соочи со Португалија.
Синоќа во Гдањск –Полска, Германија ја совлада Грција со 4 спрема 2 и се пласира во полуфиналето каде што ќе се соочи со победникот од натпреварот меѓу Англија и Италија.
XS
SM
MD
LG