Достапни линкови

Двајца Кувајќани уапсени за шпионажа во Иран


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад во посета на рафинерија во Абадан.
Двајца кувајтски државјани се уапсени во регионот Абадан во југозападен Иран под сомнение за шпионажа и нелегален влез во земјата, објави иранската државна телевизија. Двајцата Кувајќани се во притвор.
XS
SM
MD
LG