Достапни линкови

Во Кина 19 рудари го загубија животот


Јунан - Кина
Во рудник во кинеската провинција Јунан поради истекување на гас животот го загубија 19 рудари.
Медиумите јавуваа дека заробени во рудникот се уште се 24 рудари. Спасувачките операции се во тек.
Минатата недела загинаа 8 рудари во друг инцидент во централна Кина.
XS
SM
MD
LG