Достапни линкови

Велешани протестираа против рестартирањето на Топилницата


топилница
Велешани синоќа предводени од „Зелената коалиција“ масовно излегоа на протест против рестартирањето на Топилницата. Протестот под мотото „Против геноцидната идеја“ и „Никогаш повеќе Топилница“ почна на плоштадот „Сармаале“.На протестот присуствуваа претставници од локалната власт, невладини организации, МПЦ, ИВЗ и бизнисмени.Од плоштадот протестната поворка се упати до портите на Топилницата, каде им ја пренесоа пораката на новите сопственици на фирмата „Метрудхем“ дека Никогаш повеќе нема да има Топилница во Велес“.
XS
SM
MD
LG