Достапни линкови

Сали Бериша во посета на Македонија


Сали Бериша
Претседателот на Владата на Албанија Сали Бериша денеска ќе престојува во официјална посета на Македонија. Тој ќе се сретне со својот домаќин и колега, премиерот Никола Груевски, а ќе биде примен од претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов. Предвидена е и средба со претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија Бранко Црвенковски.
За време на престојот во земјава, Бериша ќе има средба со раководството на Државниот универзитет во Тетово, а пред студентите ќе одржи предавање во врска со прашањата за Балканот и евро-атланските интеграции.
XS
SM
MD
LG