Достапни линкови

Специјалецот изведен пред истражен судија


Припадникот на специјалните полициски сили „Тигри“ кој го претепа до смрт 22- годишното момчето од Скопје, е донесен пред истражен судија во Основниот суд Скопје 1. Полицискиот специјалец ќе даде изјава пред истражниот судија, по што ќе биде одлучено дали ќе му биде изречена мерката притвор.
XS
SM
MD
LG