Достапни линкови

Народниот Правобранител-да се расвети убиството на момчето


Народен правобранител Иџет Мемети
Народниот правобранител денеска го осуди убиството на 22 годишното момче, кое до смрт беше претепано од припадник на единицата за специјални задачи „Тигри“. Во соопштението на правобраниетелот се наведува дека загрижува фактот што сторителот е припадник на орган , кој треба да ја заштитува сигурноста и безбедноста на граѓаните и да го чува јавниот ред и мир. Народниот Правобранител бара најитно да се расветли случајот а постапките да се водат на најтранспарентен начин.
XS
SM
MD
LG