Достапни линкови

Медведев ја продолжува посетата на Кина


Рускиот претседател Дмитриј Медведев ја продолжува посетата на Кина. За денеска е предвидено тој да разговара со премиерот Вен Џиабао и со други високи функционери. Кина и Русија ја проширија соработката во полето на енергетиката во последниве месеци.
Русија е најголемиот светски производител на енергија,а Кина е најголемиот потрошувач .
XS
SM
MD
LG