Достапни линкови

Денешни резултати на СП


Домаќините, Јужна Африка против Мексико 1 : 1, а во вториот натпревар од денешниот ден, Франција и Уругвај играа без голови 0:0. Утре на програмата се три натпревари. Од 13.30 часот Јужна Кореја против Грција, од 16.00 Аргентина - Нигерија и од 20.30 Англија САД.
XS
SM
MD
LG