Достапни линкови

Почна првиот меч на СП во Јужна Африка


Започна првиот натпревар на 19 Светско првенство во фудбал во Јужна Африка. Во Јоханесбург на новиот стадион наречен Град на фудбалот играат репрезентациите на домаќинот и на Мексико. Пред над 90 илјади посетители на стадионот и стотина милиони гледачи пред малите екрани почетокот на првенството го означија претседателот на Јужна Африка Јакоб Зума и претседателот на ФИФА Сеп Блатер.
XS
SM
MD
LG