Достапни линкови

Абаз пристигнал во Белата куќа


Палестинскиот претседател Махмуд Абаз пристигнал во Белата куќа на разговори со претседателот Барак Обама. Разговорите ќе бидат насочени кон инцидентот со нападот на хуманитарниот конвој кој носеше помош за Газа. Вашингтон подржа меѓународно учество во израелската истрага за нападот врз флотата со помош за Газа во кој загинаа 9 луѓе.

XS
SM
MD
LG