Достапни линкови

Во Вашингтон средба Обама - Абаз


Американскиот Претседател Барак Обама денеска во Белата Куќа ќе се состане со Палестинскиот Претседател Махмуд Абаз. Се очекува разговорите да бидат фокусирани врз израелската блокада врз бродовите со помош за Газа. Вашингтон подржа меѓународно учество во израелската истрага за нападот врз флотата со помош за Газа во кој загинаа 9 лица.
XS
SM
MD
LG