Достапни линкови

Израел сам ќе истражува за нападот врз флотата за Газа


Израелската војска веќе наименувала свои стручњаци кои треба да го истражат минатонеделниот напад на флотата хуманитарни бродови која пловеше кон Газа. Резултатите од истрагата се оечкуваат за еден месец. Но освен воена истрага, ќе има и владина за тоа на кој начин е донесена одлуката за нападот во кој загинаа 9 активисти. Израел одби да отвори меѓународнна истрага
XS
SM
MD
LG