Достапни линкови

Израелците убиле 4-ца палестинциИзраелска поморска патрола убила најмалку 4-ца палестински милитанти на крајбрежјето на Појасот Газа. Според израелската армија, убиените палестинци се подготвувале да извршат терористички напад. Хамас, кој ја има контролата во Газа, потврди дека се пронајдени телата на 4-ца палестинци, додека еден се смета за изчезнат.


XS
SM
MD
LG