Достапни линкови

Тајландските демонстранти прифаќаат медијаторство на Сенатот


Лидерите на талјандските антивладини демонстранти денеска соопштија дека ја прифаќаат понудата на Сенатот да посредува во преговорите со владата. Како што изјави еден од шефовите на таканаречените црвени кошули, преговорите би имале за цел прекин на судирите во кои во изминативе неколку дена загинаа 37 луѓе.
XS
SM
MD
LG