Достапни линкови

Стигна првиот паричен пакет за Грција


Грција доби 5,5 милијарди евра од Меѓународниот монетарен фонд , како дел од големиот меѓународен план за финансиска помош на државата, соопштуваат од грчкото Министрество за финансии. Од таму соопштуваат дека парите ќе бидат употребени за враќање на дел од долговите.
XS
SM
MD
LG