Достапни линкови

Расмунсен - против ракетната одбрана на НАТО е приоритет


НАТО треба да разработи ефикасен систем за противракетна одбрана, со кој ќе бидат опфатени сите сојузници на Алијансата, изјави денеска Генералниот секретар Андерс Фог Расмусен на средбата со романскиот министер за надворешни работи Теодор Баконски во Букурешт.
Тој додаде дека на самитот на НАТО во Лисабон, што ќе се доржи во ноември, противракетната заштита ќе биде поставена како приоритет.
XS
SM
MD
LG