Достапни линкови

Кинескиот претседател ќе разговара со севернокорејскиот лидер


Лидерот на Северна Кореа Кимк Јонг Втори денеска во Пекинг ќе разговара со кинескиот претседател Ху Џинтао, јавија новинските агенции. Севернокорејскиот лидер пристигна во Кина пред два дена. Јапонската новинска агенција „Киодо“ ја најави средбата на Јонг со Хуџинтао. За сега ниту кинеските ни севернокорејските власти немаат потврдено дека двајцата лидери ќе разговараат.
XS
SM
MD
LG