Достапни линкови

Воениот комитет на НАТО за мисиите ИСАФ и КФОР


Делегација на АРМ предводена од началникот на Генералштабот генерал-потполковник Мирослав Стојановски денеска и утре ќе учествува на Конференција на Воениот комитет на НАТО во формат на началници на генералштабови на земјите контрибутори во мисиите ИСАФ и КФОР, што ќе се одржи во командата на НАТО во Брисел. Во фокусот на средбата ќе биде разгледувањето на понудените информации за досегашниот развој на состојбите и извршувањето на задачите во двете мисии на НАТО.
XS
SM
MD
LG