Достапни линкови

Средба на Путин со Берлускони


Италијанскиот премиер Силвио Берлускони денеска се сретна со неговиот руски колега Владимир Путин. Двајцата разговарале за зајакнување на руско-италијанските бизнис врски и за истражувачки проект за нуклеарна енергија. По посетата на Италија, рускиот премиер заминува за Украина.
XS
SM
MD
LG