Достапни линкови

Премиерот Груевски во посета на Зоолошка градина


Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски придружуван од градоначалникот на Град Скопје Коце Трајановски денеска ќе ја посети Зоолошката градина во Скопје.
Во Зоолошката градина се реконструираат постоечките и се градат нови живеалишта, а од скоро таа има и шест новородени жители - две лами, две берберски кози, едно пони и еден белоглав орел.
XS
SM
MD
LG