Достапни линкови

За лични документи се чека со месеци


За вадење лични документи во Македонија се чека со месеци, а и така наречената брза постапка, за која се доплаќа, не е така брза. Дали станува збор за неорганизираност или за намера да се земат повеќе пари од граѓаните? Има ли решение, какви се вашите искуства, мислења, предлози? Погледнете ја видео анкетата и оставете свој коментар

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG