Достапни линкови

Иран ослободи уште еден притворен за време на протестите


Во Иран денеска бил ослободен дански студент кој беше уапсен за време на протестите на опозицијата минатата среда.
Тој за време на протестите бил во својство на новинар, но немал специјална новинарска акредитација издадена од иранска страна , па полиција го уапсила
XS
SM
MD
LG