Достапни линкови

Републиканците победија на изборите за гувернер во две сојузни држави


Републиканците победија на изборите за гувернер во американските сојузни држави Њу Џерси и Вирџинија. Се смета дека тоа е удар врз претседателот Барак Обама и неговата Демократска партија. На резулататот од овие избори се гледа како на тест за рејтингот на двете партии, една година по изборот на Обама за претседател.
XS
SM
MD
LG