Достапни линкови

Продолжува офанзивата над Јужен Вазиристан


Пакистанските сили продолжуваат со својата офанзива против талибанските милитанти во Јужен Вазиристан, блиску да границата со Авганистан. Цел на денешните напади се базите на милитантите во селата Сам, Бард и Ладха. Пакистанските сили ја започнаа офанзивата на 17-ти Октомври. Досега загинале 160 милитанти и околу 20 војници
XS
SM
MD
LG