Достапни линкови

Мосави кривично да се гони, побараа иранските пратеници


Иранските пратеници денeска побарале од обвинителството кривично да го гони лидерот на опозицијата Мир Хосеан Мусави , поради оспорување на валидноста на изборите кога беше реизбран Махмуд Ахмадинеџад за претседател, јавува агенцијата ИРНА. Пред една недела слично вакво барање имаше и за поранешниот спикер на парламнтото Мехди Каруби, кој исто така е противник на политиката на Ахмадинеџад.


XS
SM
MD
LG