Достапни линкови

Цената на нафата со нов рекорд за годинава


Цената на нафтата на светските берзи денеска се над 79 долари за барел, што е нов рекорд за оваа година. Како главна причина за скокот на цената на нафтата се сметаат знаците за опоравување на светската економија.
XS
SM
MD
LG