Достапни линкови

Бан Ки Мун се надева на решение на спорот за името


Генералниот секретар на Обединетите нации Бан Ки Мун се надева на решение на грчко македонскиот спор за името по изборите во Грција. „Се надевам дека по изборите во Грција ќе најдеме некое решение со владата,, изјавил тој во интервју што го пренесува „Утрински весник,,. Според него, не постоело никакво временско ограничување. Бан Ки Мун со жалење констатира дека и покрај многуте идеи и предлози досега не било изнајдено решение на спорот.
XS
SM
MD
LG