Достапни линкови

Кадиров ќе добие отштета од невладини организации


Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров ќе добие отштета од група активисти за човекови права кои го обвинија дека е виновен за смртта на една нивна колешка. Московскиот суд им нареди на претставниците на невладините организации да ја повлечат тужбата за Кадиров и да му платат отштета од 2.300 долари за нарушување на честа и угледот. Кадиров бараше 330 илјади долари отштета.
XS
SM
MD
LG