Достапни линкови

Билт сака конференцијата за Авганистан да се одржи во Кабул


Шведскиот министер за надворешни работи Карл Билт вели дека Европската унија се надева дека планираната меѓународна конференција за Авганистан може да се одржи во Кабул.
Претходно овој месец, Велика Британија, Франција и Германија ги обелоденија предлозите за конференцијата со цел да се притиснат авганистанските власти да преземат поголема одговорност за сопствената држава.
XS
SM
MD
LG