Достапни линкови

Исинбајева повторно соборува рекорди


Руската атлетичарка Јелена Исинбајева, синоќа, на митингот од Златната лига во Цирих постави нов светски рекорд во скок со стап, прескокнувајќи пет метри и шест сантиметри.
Таа и досега беше светска рекордерка со прескокнати 5,05 метри на Олимписките игри во Пекинг.

XS
SM
MD
LG