Достапни линкови

Статуа на Ленин уби млад Белорусин


Еден млад Белорусин загина кога врз него се сруши голема статуа на основачот на Советскиот сојуз Владимир Илич Ленин. Белоруските власти соопштија дека 21-годишникот бил пијан кога се качил на статуата и се обидел да се ниша, на познатата испружена рака на Ленин. Белорускиот сервис на Радио Слободна Европа информира дека момчето тешко се повредило при падот, кога горниот дел од статуата се скршил.

XS
SM
MD
LG