Достапни линкови

Вашингтон: САД поднеле резолуција до ОН за санкции против Мугабе


Соединетите Држави формално поднеле нацрт резолуција до Советот за Безбедност на Обединетите Нации за санкции против претседателот на Зимбабве Роберт Мугабе и членовите на неговиот кабинет. Во резолуцијата се предлага забрана за патување и замрзнување на сметките.
XS
SM
MD
LG