Достапни линкови

Багдад: Тројца американски војници убиени во изминатите 24 часа


Тројца американски војници се убиени во изминативе 24 часа во Ирак, соопшти американската команда. Еден војник загина ноќеска во напад со гранати врз конвој северно од Багдад. Другиот беше убиен синоќа за време на патрола во Багдад, а во Тикрит загина жена војник , а тројца дуги беа ранети од бомба истрелана вр воен конвој.
XS
SM
MD
LG