Достапни линкови

Пекинг: Договор за воспоставување регионален антитерористички центар


Премиерите на Кина, Русија и 4 централно азиски држави денеска потпишаа договор за воспоставување регионален антитерористички центар. Засега не е јасна улогата на центарот кој треба да биде во Ташкент – Узбекистан. Другите три држави се Казахстан, Киргистан и Таџикистан.
XS
SM
MD
LG